SOSYAL MEDYA

Sosyal medya, kullanıcıların çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımı yapmasına imkan veren Web 2.0 teknolojisi ile ortaya çıkan bir medya sistemidir. İnsanların İnternet üzerinde birbirleriyle diyalog ve paylaşımlarını içerir. Sosyal ağlar ise insanların birbirleriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan İnternet siteleri ve uygulamalarıdır. Bu platformlar amatör içeriklerin dijital dünyada değere dönüştürülmesini kolaylaştırır.Kurumsal olarak bakıldığında, sosyal medya şirketlerin müşteri ilişkilerini geliştirmelerini, ürün/hizmetlerini tanıtmalarını ve müşteri geri bildirimlerini alarak müşteri memnuniyetini artırmalarını sağlar. Marka imajı güçlendirme, rakiplerinden ayrışma ve geniş kitlelere ulaşma gibi faydaları da vardır.

Sosyal medya, teknoloji ve sosyal iletişim yoluyla kelimeler, görseller ve ses dosyaları aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurdukları bir platformdur. Mobil cihazlar sayesinde herhangi bir mekânda ve zamanda erişim sağlanabilir, paylaşım ve tartışma esas alınır. Bu sayede insanlar, farklı konularda birbirlerine yardım eder, deneyimlerini paylaşır, sorularına cevap bulur ve kendileri de sorular sorarak öğrenirler.Sosyal medya, artık birçok kurum ve şirket tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. Şirketler, müşterileriyle doğrudan etkileşim kurarak, müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini öğrenme fırsatı bulurlar. Ayrıca, marka imajlarını güçlendirmek, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanırlar.


Sosyal Medya

Erişim

Hem geleneksel medya hem de sosyal medya teknolojileri herkesin genel bir kitleye erişebilmesine olanak tanır.

Sosyal Medya

Erişilebilirlik

Geleneksel medya için üretim yapmak genellikle özel şirketlerin ve hükûmetlerin sahipliğindedir; sosyal medya araçları genel olarak herkes tarafından az veya hiç maliyetle kullanılabilir.

Sosyal Medya

Kullanılırlık

Geleneksel medya üretimi çoğunlukla uzmanlaşılmış yetenekler ve eğitim gerektirmektedir. Çoğu sosyal medya için bu geçerli değildir veya bazı durumlarda yetenekler tamamen değişmiş ve yenidir, yani herkes üretimde bulunabilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Siz saygıdeğer ve sevgili müşterilerimiz sizinle daha verimli ve sağlıklı bir iletişim kurabilmemiz için lütfen bize ulaşın.